2015
Arfik - scena detaliczna
Projekt artystyczny dofinansowany przez Miasto Szczecin

Przyjdź, posłuchaj! Przyjdź i zobacz!

Co? Kiedy? Gdzie?
"Na majówkę z Kostką Cukru" 03.05.2015 Zamek Książąt Pomorskich
"Mój tata nie chodzi w krawatach" 21.06.2015 S-1 Radio Szczecin
"Muzyczny zielnik" 18.10.2015 CKE Stara Rzeźnia
"Zima na plaży?" 06.12.2015 CKE Stara Rzeźnia


1. "Na majówkę z Kostką Cukru"
Na plenerowej scenie Zamku pojawią się duże "Arfiki", czyli zespół Kostka Cukru. Grupa dorosłych absolwentek Arfika zaprezentuje autorski program Ryszarda Leoszewskiego i Barbary Stenki. Artystki z pobłażaniem, troską i wyrozumiałością pochylają się w swoich piosenkach nad niedoskonałością ludzkiej natury, przekonają publiczność, że "jak nie będzie tak, to będzie inaczej" - a najważniejsze to kochać się i lubić.

2. "Mój tata nie chodzi w krawatach"
Czerwcowa impreza artystyczna o tatusiach, dla tatusiów i na cześć tatusiów. Arfikowe piosenki o tatusiach nie tylko na dzień ojca, dla małych i dużych widzów. Historyjki o codzienności dzieci i rodziców, a także o sytuacjach nadzwyczajnych. Porównanie roli ojca dawniej ("pan ojciec") i dziś ("kochany tatuś"). Muzyczne zabawy uzupełni spotkanie z Barbarą Stenką, autorką premierowej książki "Tatax i inne historyjki o tatusiach", wydanej przez Wydawnictwo BIS. Gośćmi programu będą także: Wiesław i Marta Łągiewka, duet aktorski: ojciec - córka, którzy opowiedzą o wspólnej pasji i zaśpiewają specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę.
W sprawie zaproszeń prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 603928804

3. "Muzyczny zielnik"
Na scenie Studia S-1 spotkają się szczecińscy artyści: soliści Arfika i Kostki Cukru, a także zaproszeni goście – wokaliści i muzycy. Zabrzmią piosenki dobrze znane w kręgach "Krainy Łagodności", a także nowe, autorskie utwory i opracowania muzyczne, skomponowane i zaaranżowane pod konkretnych wykonawców. Temat przewodni – jesień w różnych odcieniach.

4. "Zima na plaży?"
"I zimą dobrze iść na plażę..." – zaśpiewają młodzi artyści z grup artystycznych : Arfik i Kostka Cukru. Opowieść muzyczne ukaże różne oblicza zimy – nie tylko tej z sankami w parku i przy świątecznym stole. Zima nad morzem i na morzu, zima w lesie, lodowe rzeźby i zima tam, gdzie nigdy nie ma śniegu. Czy wszystkie dzieci znają tego samego Mikołaja? Jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy? Autorskie piosenki Ryszarda Leoszewskiego i Barbary Stenki, a także projekcja filmowa – otworzą widzów na mniej tradycyjne spojrzenie na tę porę roku i na święta. Szczecińska pisarka Barbara Stenka przeczyta dzieciom swoje opowiadanie "Wigilia na dwa łóżka" z książki "Opowiadania wigilijne", a Arfik podpowie jak samodzielnie zrobić sobie łyżwy i bezpieczne… lodowisko. Bo przecież najważniejsze jest twórcze myślenie i poczucie humoru!


powrót na górę strony

 

© Grupa Artystyczna Arfik. Wszystkie prawa zastrzeżone.    |    Strona znajduje się na serwerze MediumArt