07.10.2012
 
Jubileusz w Operze.

Z piosenką i dobrym słowem w ustach, z tańcem w nogach, z radością w głowach świętował Arfik swoje 25. urodziny. 7 października 2012 r. w Operze na Zamku wreszcie zabrzmiał ten najważniejszy jubileuszowy koncert. Było sentymentalnie i poetycko, było przebojowo i teatralnie. Wypełniona po brzegi widownia poznała muzyczną historię ewolucji w wersji Arfika. Prawdziwą gratką dla miłośników zespołu okazały się piosenki niemal zapomniane, nie utrwalone na płytach. Dostały drugie życie – nowe inscenizacje i zeskakujące interpretacje. Świetnie uzupełniały się z tymi najnowszymi, prowadząc widzów od upiornych strzyg do łagodnego anioła, od trójkątnej bajki do mechanicznej koparki, od smętnych dorosłych do zbuntowanych dziewczynek. Nad wszystkim czuwał oczywiście arfikowy chomik – więc było pozytywnie!
Kwieciste stroje: sukienki i spodnie, chłopaki w szalonych fioletach, kwiaty we włosach dziewczyn: to też tworzyło urodzinową atmosferę koncertu.
Wielka scena Opery z trudem zmieściła wszystkich arfikowych wokalistów (- stki!) w wieku od 5 do 34 lat!
Urodziny dosłodził olbrzymi tort od Opery i wieńce z cukierków zawieszone na szyjach RL i BS przez wiernych fanów: Natalkę i Krzysia.
Jubileuszowe atrakcje nie kończyły się na scenie – tak, moi drodzy, to co przypomina kolorową bombonierkę, jest w rzeczywistości pięknie wydanym albumem Arfika. 25 lat na 25 kartkach pełnych zdjęć, anegdot, powiedzonek, nut i rysunków.
I na deser – nowa płyta Arfika czyli „Piosenki ze śniegu” - a na niej utrwalone świąteczne i zimowe przeboje szczecińskiej grupy.
Dzięki albumowi i płycie można było przydłużyć te urodziny i nawet zabrać je do domu, powtarzając jubileuszowe przesłanie Arfika:
„Zużywajcie całą energię na chwalenie, przytulenie, upewnianie, że kochacie!
Niczego pilniejszego do zrobienia nie macie! ...”

Ot, i cała filozofia...

 


 

02.10.2012
 
ZAPRASZAMY
na koncert galowy z okazji Jubileuszu 25 lecia grupy artystycznej ARFIK.

7 października godz. 17.00,
Hala Opery na Zamku, ul. Energetyków 40
Bilety i więcej informacji -
http://opera.szczecin.pl/repertoire/po-to-jest-arfik/

Żywe dowody 25 lat artystycznej ewolucji Arfika – czyli piosenki i wykonawcy – przetoczą się śpiewającą nawałnicą przez scenę Opery. Jak teraz wyglądają pierwsze arfikowe dzieci? Czy słynna „kopareczka” jest jeszcze dla kogoś „domem na kołach”? Czy w „zamku w górach” nadal mieszka „struty król”? Ile może się zmienić przez 25 lat? Jak to w ogóle się zaczęło? Dlaczego i po co wciąż trwa? Na te pytania odpowiedzą piosenki koncertu pt. „Po to jest Arfik”. Specjalnie dla publiczności – tylko tego dnia! – do nabycia najnowsza płyta CD „Piosenki ze śniegu” oraz album Arfika, pełen zdjęć, anegdotek, powiedzonek i ciekawostek. Bo w tej grupie naprawdę nie tylko się śpiewa i tańczy.
 


 

05.09.2012
 

Nabór do Arfika

Dziewczynko, chłopczyku, zaśpiewaj w Arfiku!

Szczecińska grupa artystyczna Arfik kolejny raz otwiera drzwi i ramiona dla nowych dzieci. Jeżeli masz 7-10 lat, lubisz śpiewać, tańczyć, recytować – dołącz do zespołu.

12 września o godz. 17.00, na scenie Arfika (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) czeka na Ciebie przygoda! Przygoda nie tylko z piosenką i teatrem. W Arfiku znajdziesz przyjaźń, życzliwość  i mnóstwo codziennych radości. Odwagę tworzenia i podróże!

Już od 25 lat przekonują się o tym chłopaki i dziewczyny, arfikowa rodzina wciąż się powiększa. Zapraszamy!
 


 

24.08.2012
 
24 sierpnia na Scenie Arfika odbył się kolejny koncert w ramach Jubileuszu 25 lecia. Tym razem zabrzmiały nowe piosenki pod wspólnym tytułem „Jesteśmy tym miastem”, napisane oczywiście przez Ciocię Basię i Pana Rysia. Można było usłyszeć utwory: „Wędrówka”, „Szukam przygód”, „Potwór”, „Jestem za mała”, czy „Żeby się wszystko pomieszało”.
A już następnego dnia wyruszyliśmy na tygodniowe warsztaty do ośrodka „Frajda” w Czarnocinie.
A tam: trochę odpoczynku, ale przede wszystkim praca nad koncertem galowym, który już niedługo.
 


 

21.06.2012
 
21 czerwca, na scenie Arfika, płynęły lirycznie i dudniły basami Piosenki Stenki. I Leoszewskiego – oczywiście. Program promujący książkę i płytę pt. „Piosenki Stenki” - to przekrój kilku lat działalności tej spółki autorskiej. Arfikowi artyści zaśpiewali piosenki starsze (jak „Śmieszny smok”) i najnowsze (np. „Gawrony”). Wierszyki z muzyką – najpełniejsza arfikowa forma - rozbawiały dzieci i trochę dokuczały dorosłym. Ten koncert zakończył cykl występów urodzinowych w tym roku szkolnym. Następny pod koniec wakacji.
 


 

17.06.2012
 
17 czerwca w Skolwinie odbyła się plenerowa urodzinowa impreza Arfika pt. „Świat jest za duży”. Na scenie przed Domem Kultury zabrzmiały największe przeboje zespołu i zupełnie nowe piosenki. Artyści udowodnili, że świat można zbudować samemu, pomalutku i uparcie, byle wesoło i śpiewająco. Piosenki, scenki rodzinne, monologi i wierszyki – to wszystko dostała od Arfika skolwińska publiczność. A w zamian dała, co najlepszego miała – gorące przyjęcie, miłe słowa i radosne tańce dzieciaków pod sceną. To były prawdziwe urodziny!
 


 

19.05.2012
 
19 maja Arfik zdmuchnął następne świeczki urodzinowe na koncercie w szczecińskim Galaxy! Zabrzmiały piosenki z programu „Świat jest za duży”, a dzieci wystąpiły w nowych koszulkach, przez co na scenie wyglądały jeszcze ładniej niż w „realu”. Przed sceną było tłoczno i wesoło, a publiczność sunąca po ruchomych schodach, dziękowała zespołowi brawami tak samo entuzjastycznie.
Miłymi, wzruszającymi słowami (i lawiną baniek mydlanych) obdarował jubilatów artysta Tomasz Kubik. Dziękujemy!
 


 

13.05.2012
 
19 maja o 14.30 na scenie szczecińskiego Centrum Galaxy (w ramach Festiwalu Literatury „Gryfia”), wystąpi Arfik. To jeden z kilku naszych urodzinowych koncertów. Jesteśmy chyba jedynym jubilatem, który zamiast prezenty przyjmować, rozdaje je swoim gościom. To prezenty muzyczno – aktorskie. Każdy, kto do Galaxy przyjdzie zostanie obdarowany piosenkami, tańcem, wierszykami i inscenizacjami w wykonaniu młodych artystów. To będzie rodzinny koncert, na którym nie tylko dzieci będą się bawić; rodzice też usłyszą piosenki - dla nich i o nich. Arfik zaśpiewa także o zwierzętach i o pewnej zbyt energicznej dziewczynce.
 


 

24.04.2012
 
Jak urodziny – to urodziny! Niektóre obchodzi się przez cały dzień, a nawet dwa! Zazwyczaj – krócej. Swoje 25 urodziny Arfik świętuje znacznie dłużej. Już się zaczęło!
13 kwietnia z Zamku Książąt Pomorskich Arfik poczęstował publiczność pierwszą wisienką z muzycznego tortu: monodramem pt. „Chomik i anioł”. Spektakl napisała i wyreżyserowała Barbara Stenka, autorem kompozycji jest Ryszard Leoszewski. Wystąpiła arfikowa solistka, 15 letnia Viktoria Zmysłowska.
22 kwietnia na Scenie Arfika przy pl. M.T. z Kalkuty – z tortu wytoczyła się druga wisienka: wiosenny koncert pt. „Świat jest za duży”. Widzowie usłyszeli piosenki z nowej płyty zespołu.
 


 

11.04.2012
 
Premiera okolicznościowej witryny internetowej - www.arfik25.pl
 


 

04.04.2012
 
Grupa organizacyjna rozpoczyna przygotowania do obchodów dwudziestopięciolecia ARFIKA!
 

 

Odwiedź również: www.arfik.art.pl

(c) Jarosław Kociuba 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone